واحد طراحی ویرا صنعت پس از دریافت اطلاعات در خصوص محصول ارائه شده، اقدام به ترسیم طرح هندسی اولیه محصول می کند بدین ترتیب که در این اقدام مشخصات بدست امده از درخواست دهنده از جمله حجم، وزن، شکل هندسی مورد نظر و … دریافت و متناسب با ملزومات فنی مهندسی اولیه در ساخت محصولات تزریق پلاستیک اقدام به طراحی اولیه می کند.بدون شک ارائه چنین سطحی از خدمات به مشتریان، جز به پشتوانه اعتبار مجموعه و واحد خدمات پس از فروش قدرتمند آن از لحاظ فنی و گستردگی و تنوع قطعات موجود امکان‌پذیر نمی‌باشد. نگاهی اجمالی به مشتریان وفادار ویرا صنعت و مشاهده شناخته شده‌ترین فعالین عرصه تجارت و صنعت کشور در میان آنها، نشان‌دهنده اعتبار و جایگاه این برند پیشرو و دانش بنیان در بین مراکز صنعتی و تجاری کشور می باشد و توان بالای مجموعه ویرا صنعت را در زمینه تأمین کامل رضایت خاطر مشتریان به اثبات می رساند.

طراحی محصول

در این مرحله پس از تائید اولیه طراحی صورت گرفته، اقدام به پرینت سه بعدی محصول با روش SLA کرده تا بتوان قبل از شروع ساخت قالب، بررسی های اولیه بیشتری روی محصول صورت داد.
تیم طراحی ویرا صنعت با توجه به تجربه و مهارت بالا در خصوص ظروف و محصولات پلاستیکی و بادر نظر گرفتن استاندارد های روز دنیا اقدام به طراحی محصولات با حداکثر مقاوت و حداقل ضخامت و وزن می کنند. یکی از مهارت های مجموعه در طراحی ظروف جدار نازک (Thin Wall) می باشد.

آنالیز فنی محصول

از جمله فعالیت های مهم واحد طراحی مهندسی می توان به آنالیز فرایند تولید محصول در دستگاه تزریق با نرم افزار Moldflow و Ansys اشاره کرد.
قبل از شروع به طراحی قالب با توجه به نیاز به رعایت کیفی محصول تولیدی در ظروف جداره نازک، بر اساس اطلاعات، تنش وارده به محصول چه حین مصرف توسط مشتری و چه حین انبارداری مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد تا قبل از ورود محصول به بازار از مقاومت مکانیکی آن اطمینان خاطر پیدا کرد. در این مرحله از میان طرح های مختلف ترسیم شده، طرحی با حداقل ضخامت ممکنه (کمترین ماده مصرفی) و بیشترین مقاومت در برابر تنش های مکانیکی (دینامیک و استاتیک) انتخاب می شود. در برخی موارد ممکن است تنها نیاز به تقویت ضخامت در نقاط مستعد شکست انجام داد و لزومی در تغییر کل ظرف وجود ندارد.